CW 976nm диоден лазер с оптична връзка
Разработен е 20 W лазерен диоден модул с оптично-свързан изход. Свързаният с влакна -изход на диоден лазер се реализира чрез използване на технологии за колимация на лъч, пространствено комбиниране на лъч, оформяне на лъч и свързване на влакна на базата на пакетирани излъчватели.
Приложения:
◆ Медицински
◆ Печат
◆ Източник на помпа
◆ Обработка на материала
Дължина на вълната 976 nm: Това е идеално за изпомпване на оптични лазери с добавка на итербий-, защото 976 nm е близо до пика на абсорбция на итербиевите йони. Той е много популярен във високо{4}}мощните лазери с влакна за обработка на материали, медицинско лечение и военни приложения. Напречното сечение на абсорбция от 976nm е три пъти по-голямо от 915nm и теоретично ефективността на абсорбция е по-висока. Въпреки това, поради тесния пик на абсорбция от 976 nm, трябва да бъде външно{10}}заключена дължина на вълната, когато се използва като източник на помпа, което увеличава разходите и сложността.

Информационен лист
Артикул №: FC976DL20
| Оптичен | |
| Централна дължина на вълната | 976 nm |
| Толерантност към дължина на вълната | ±5nm |
| Изходна мощност | 20W |
| Електрически | |
| Работен ток | 12A |
| Прагов ток | 0.5A |
| Работно напрежение | 5.6V |
| Ефективност на преобразуване на енергия | 45% |
| Термичен | |
| Работна температура | 15 ~ 55 градуса |
| Температура на съхранение | -30-70 градуса |
| Температурен коефициент на дължина на вълната | 0,3 nm/градус |
Чертеж на опаковката:

Популярни тагове: cw 976nm оптично свързан диоден лазер доставчици, производители Китай, фабрика, търговия на едро, произведено в Китай










