976nm 140W стабилизиран с дължина на вълната диоден лазер
Ефектът от фиксирането на дължината на вълната е свързан с фактори като работния ток на високо-мощния полупроводников лазер, температурата на охлаждане, работния цикъл на работния ток и феномена на „усмивката“. Когато разликата между дължината на вълната на генерация и дължината на вълната на Браг на обемната Брагова решетка (VBG) е по-малка от 3,0 nm, може да се получи по-добър ефект на фиксиране на дължината на вълната. Осъществяването на заключване на дължината на вълната зависи от специфични технологии и методи, като например използване на лазерна структура с външна кухина за регулиране и контрол на изходната дължина на вълната на лазера чрез елементи за обратна връзка като VBG, за да се гарантира неговата стабилност.
Бързи подробности:
Провеждане-Охлаждане
CW режим на работа
Дължина на вълната е заключена с толеранс +/-1nm
Диоден лазерен чип от Германия и субмонт от Япония
200um/0.22NA/2m/свободно разцепено крайно влакно
Приложение за крайно изпомпване, поле за отбрана, наука и изследвания

Информационен лист:
Артикул №: FC976WS140
| Оптичен | |
| Централна дължина на вълната | 976 nm |
| Толерантност към дължина на вълната | ±1nm |
| Изходна мощност | 140W |
| Спектрална ширина FWHM | 1nm |
| Ефективност на наклона | 11W/A |
| Изместване на дължината на вълната с ток | 0,03 nm/A |
| Електрически | |
| Работен ток Iop | 13~14A |
| Прагов ток Ith | 0.9A |
| Работно напрежение Vop | 22~24V |
| Ефективност на преобразуване на енергия | 45% |
| Термичен | |
| Работна температура (без-кондензация) | 25 ~ 35 градуса |
| Температура на съхранение (без-кондензация) | -20~70 градуса |
| Температурен коефициент на дължина на вълната | -0,02n/ градус |
| други | |
| ESD | 500V |
| Относителна влажност | 15-75% |
| Диапазон на дължината на вълната (изолиране на обратната връзка) | 1040-1200nm |
Чертеж:

Популярни тагове: 976nm 140w дължина на вълната стабилизиран диоден лазер доставчици, производители Китай, фабрика, търговия на едро, произведено в Китай










